A(z) Hallucinogén szerek – Drog-nyomozók cikk, először a Sámánok és Entheogének oldalon jelent meg.
A hallucinogén szerek – köztük az LSD – sokáig kártékony, használóit látomásos utazásokra csábító drogokként szerepeltek a köztudatban.
Hallucinogén szerek megítélése napjainkra viszont árnyaltabbá vált, hisz, bár továbbra is tiltólistán vannak, egyre többen használják őket alkohol- vagy épp heroinfüggőség kezelésére. Jótékony gyógyító szerekről, vagy kárhozatos mérgekről van-e hát szó? A film ezt kutatja Peruban, Kanadában és Svájcban.
A kábítószer-kereskedelem a világ egyik legjövedelmezőbb és egyúttal legigazságtalanabb biznisze, melyben aki nyer, sokat nyer, aki veszít, mindent veszít. De hogyan működik ez a sokat szidott, a hatóságok által mégis többnyire tehetetlenül szemlélt üzletág? Lehetséges valaha véget vetni neki? Vagy legalább keretek közé szorítani? És milyen hatással vannak a különböző kábítószerek a használóikra?
A nyers hangvételű, tényekre szorítkozó oknyomozó sorozat 360 fokos körképet ad négy széles körben elterjedt kábítószerről, a kokainról, a metamfetaminról, a heroinról és a marihuánáról. Az epizódok valamennyi drog esetében elénk tárják a használatához és előállításához vezető társadalmi tényezőket, valamint exkluzív interjúkat mutatnak be az üzletág legfontosabb szereplőivel: kereskedőkkel, farmerekkel, fogyasztókkal, valamint az ellenük harcoló rendőrökkel és orvosokkal. Valamennyi kábítószer esetében részletes képet kapunk a drog teljes életciklusáról, az alapanyag megtermesztésétől kezdve egészen az értékesítésig és hatásuk az emberi szervezetben való kifejtéséig.
A sorozat segítségével próbálkozzon meg azzal, ami eddig még senkinek se sikerült: feltérképezni és megismerni a legelterjedtebb és legpusztítóbb kábítószerek terjesztő hálózatait, valamint az őket a háttérből működtető személyeket. Tartson ön is a stábbal Kolumbia kokafarmerei, Afganisztán heroincsempészei és Jamaica marihuánatermesztői közé, és kövesse nyomon a szerek útját a megközelíthetetlen termőhelyektől a félhomályos laboratóriumokon át egészen a fogyasztókig és a razziákat szervező rendőrörsökig.